Драгомир Стойнев: Човешките животи на пътя не се спасяват с бюрокрация и администрация

Драгомир Стойнев: Човешките животи на пътя не се спасяват с бюрокрация и администрация
Ако хората не си платят данъците – носят си последствията, но ако бюрокрацията не си върши работата- се създава още по-голяма бюрокрация

„Човешките животи на пътя не се спасяват с бюрокрация и администрация. Вече съществуват достатъчно органи и структури, имаме и достатъчно закони“.

Това заяви зам.-председателят на ПГ на „БСП за България“ Драгомир Стойнев от парламентарната трибуна. Той подчерта, че когато хората си плащат данъците, очакват държавата да поеме и своята отговорност и да се грижи за сигурността им. „Ако хората не си платят данъците, ще си носят последствията, но ако бюрокрацията не си върши работата, се създава още по-голяма бюрокрация – нова агенция. Там трябва да намерят място шефове като Малина Крумова – не знам какъв опит има тя в пътната безопасност“, коментира Стойнев.

Той припомни, че тя бе освободена от зам.-министър, защото там е трябвало да бъде настанен по морални причини зам.-министър Нанков, който беше министър. „А този човек, след трагедията в Своге, просто трябваше да си отиде“, категоричен е народният представител. Той подчерта, че премиерът говори за нов закон за движение по пътищата. „Всеки път го обещавате – работи ли се по него, кога ще го гледаме, никой нищо не знае.

Той е необходим“, каза още Стойнев. „Ако искаме да имаме реални действия, премиерът просто трябва да накара структурите да си свършат работата, а не да създава нови, с щат от 39 човека, на които просто трябва да им се намери някаква работа“, допълни той. Според Драгомир Стойнев управляващите трябва да се погрижат и за качеството на пътното строителство, защото е очевидно, че усвояват качествено, но строят некачествено.

Народният представител от ПГ на „БСП за България“ Димитър Данчев обясни, че преди месец в портал за обществени консултации на МС е било публикувано за обществено обсъждане проект за постановление на МС за създаване на Държавна агенция по пътна безопасност.

„Голяма част от разписаното в целите за създаване на тази агенция съвпада с дейността на държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движение по пътищата, чийто правилник беше променен съвсем скоро. Интересно е, че още преди да бъде създадена каквато и да било нормативна база, преди да бъде публикуван за обсъждане проектът за постановление на МС и да са ясни поне структурата и ролята на агенцията, вицепремиерът Томислав Дончев не къде да е, а на форум за пътна безопасност, явно като говорител на правителството по темата, обяви, че на зам.-министъра на регионалното развитие г-жа Малина Крумова ще бъде възложена задачата да структурира и ръководи анонсираната агенция“, каза още народният представител.

Той подчерта, че в началото на доклада за създаване на тази агенция се цитира Националната стратегия за подобряване на безопасността за движение на пътищата за периода 2011-2020, където ясно се посочва, че основната цел е намаляването на последствията от ПТП с конкретни измерими показатели и намаляване на убитите с 50% и ранените с 20%, спрямо 2010 г. „Очевидно е, че година преди края на периода, резултатите от свършеното са далеч от заложените цели. Как новата агенция ще допринесе за намаляване на катастрофите и жетвите на пътя?“, попита Димитър Данчев.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Сайта не носи отговорност за написаните коментари!

Стани член на БСП

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!