Атанас Костадинов: Трябва да отпадне мораториумът върху АЕЦ „Белене“

Не пропускайте

Атанас Костадинов: Трябва да отпадне мораториумът върху АЕЦ "Белене"
Държавата да даде ясен знак, че иска този проект да има реален живот

„Трябва да отпадне мораториумът върху АЕЦ „Белене“. Нужно е държавата да даде ясен знак, че иска този проект да има реален живот“.

Това заяви народният представител от „БСП за България“ и член на Комисията по енергетика в Народното събрание Атанас Костадинов по Нова телевизия.

По думите му е нужно към проекта да се отнесем институционално. „Няма проект, през последните 10-12 години, в световен мащаб, в който държавата да няма отношение или участие“, обясни Атанас Костадинов.

Според него най-лошият вариант за страната ни е проектът АЕЦ „Белене“ да не се реализира.

„Потреблението ще расте, затова ни е нужна базова мощност“, обясни още членът на Комисията по енергетика в Народното събрание.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Подобни новини

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Последни новини