Еврокомисар Корина Крецу се срещна с Корнелия Нинова

Не пропускайте

Еврокомисар Корина Крецу се срещна с Корнелия Нинова

Крецу: Радвам се, че начело на БСП застана дама, при това толкова енергична

Еврокомисарят по регионалната политика Корина Крецу се срещна с председателя на НС на БСП Корнелия Нинова по време на посещението си в България. Двете обсъдиха забавянето на процеса на усвояване на европейски фондове през настоящия програмен период в България, така и в други държави-членки на ЕС.

Нинова постави въпроса за бежанската криза и как тя ще се отрази в бъдеще на средствата за кохезионна политика и в частност на средствата за България.

Лидерът на БСП заяви позиция, че БСП е за законност, прозрачност и резултатност при реализирането на европейски проекти в България, а не просто усвояване на средства.

Двете обсъдиха и плана „Юнкер“ и участието на български проекти, които се финансират чрез него.

Еврокомисар Крецу отправи към лидера на БСП покана за среща през септември в Брюксел, която бе приета от Корнелия Нинова.
Източник: bsp.bg/

Подобни новини

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Последни новини